Pani Wanczyk zwycięzcą historycznego Powerball w Massachusetts

Czy największa w historii wygrana w grze liczbowej przypadła Polce? Na pewno kobiecie, o polsko-brzmiącym nazwisku. Mavis Wanczyk, 53-letnia mieszkanka Chicopee, pracowała w Mercy Medical Center w Springfield przez ostatnie 32 lata. Podczas oficjalnej konferencji prasowej powiedziała, że już poinformowała swojego szefa, że do pracy nie wraca.

Wanczyk kupiła szczęsliwy bilet w dniu losowania, ok. godz. 2:30 p.m. Zgarnie ona wygraną w jednej wypłacie. Z rekordowej sumy $758.7 milionów, otrzyma $480 millionów, a po pobraniu podatków, $336 miliony. Jak sama powiedziała, wybrane numery to częściowo przypadkowe numery, w innym wypadku daty urodzin, 4 natomiast to szczęśliwy numerek, który często wybiera podczas gier rodzinnych. Jak również wiadomo, Pani Wanczyk, brała udział w grach liczbowych od dawna.

Jak dowiedziała się o wygranej? Dopiero kiedy wychodziła z pracy, jej kolega, strażak, zapytał o wczorajszego Powerball. Wanczyk sprawdziła numery, a kiedy dowiedziała się, że to te same numery, które ona wybrała, nie mogła w to uwierzyć. Kolega odprowadził ją do domu, a ona potrzebowała chwili aby dojść do siebie. W końcu, zadzwoniła do szefa, a następnie, w towarzystwie swojej matki i siostry, sama zgłosiła się do biura loterii w Braintree, bo jak mówi, “chciała jak najszybciej mieć to za sobą.”

Nazwisko Pani Wanczyk niewątpliwie polsko brzmi. Być może jej ojciec lub jej mąż byli z pochodzenia Polakami. Nie znane są jednak bliższe szczegóły. Wiadomo na pewno, że Wanczyk ma dwójkę dzieci, 31-letnią córkę i 26-letniego syna. Urodziła się w Southbridge, MA, a następnie w wieku 14 lat przeprowadziła sie do Springfield. Obecnie mieszka w Chicopee.

Właściciel sklepu, w którym Wanczyk zakupiła bilet, Bob Bolduc, powiedział, iż ma nadzieję, że kobieta mądrze spożytkuje swoją wygraną. Co do jego prowizji, która wynosi $50,000, zapowiedział, że odda ją na cele charytatywne w swojej okolicy.

Zobaczcie fragment konferencji prasowej z udziałem Pani Wanczyk:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here