Parada Śmigusa Dyngusa na Greenpoincie – było tradycyjnie i wesoło!

Reklama - Advertisement

W Wielkanocny poniedziałek, 10 kwietnia, na nowojorskim Greenpoincie, miejsce miała druga parada Śmigusa Dyngusa, zorganizowana przez Parafię św. Stanisława Kostki, w tej dzielnicy.

Ks. Grzegorz Markulak, proboszcz parafii, szacuje, że w zabawie udział wzięło prawie 400 osób. Przemaszerowali oni w rytm muzyki polskiej, spod Kościoła św. Stanisława Kostki przy Humboldt Street do Msgr. McGolrick Park. Po drodze, dzieci ale i dorośli, polewali się wodą, jednak finał ‘mokrego poniedziałku” był właśnie w parku. To tam, polskiej tradycji stało się zadość! Dotrzymanie tego polskiego zwyczaju, było o tyle przyjemne, że tego dnia było bardzo ciepło i słonecznie.

Jak mówili zgromadzeni, Parada ta, jest dobrą okazją do zapoznania dzieci z tradycją Śmigusa Dyngusa a także, zapoznania Amerykanów z tym polskim zwyczajem. 

Wśród gości, Stan Borys, wokalista.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here