Pilnie strzeżony sekret – CLEP – egzamin, który oszczędza Twoje pieniądze

Reklama - Advertisement

CLEP – College Level Examination Program – to egzamin, dzięki któremu zaoszczędzić możecie dużo – jeden semestr nauki i kilka tysięcy dolarów. Z tych właśnie powodów, niewiele Uniwersytetów czy szkół przedstawia tą opcję swoim studentom – ale to dokładnie z tych samych powodów, wszystkich swoich studentów o tej możliwości informuje Long Island Business Institute. Szkoła nie tylko jest centrum testowym dla CLEP (ważne dla studentów spoza LIBI), ale również zachęca swoich studentów do spróbowania.

Jeżeli posiadasz wiedzę w danym zakresie, brałes już dany kurs w innej szkole, możesz zdać egzamin CLEP, a wtedy:

  1. automatycznie zaliczony masz dany przedmiot
  2. nie płacisz za credit/kurs, który już wziąłeś
  3. możesz skończyć szkołę szybciej!

Posłuchaj o szczegółach: w jakich dziedzinach oferowany jest test, w jakiej jest formie, ile czasu trwa, jak często można go wziąć, czy są kursy przygotowawcze?

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here