Po dogrywce i serii karnych Polska w ćwierćfinale ME

Polska pokonała Szwajcarię 5-4 w serii rzutów karnych w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Po 90 minutach gry i dogrywce był remis 1:1.

Gola dla Polski w pierwszej połowie zdobył Błaszczykowski.  W 39. minucie Fabiański dalekim wyrzutem uruchomił Grosickiego, ten popędził z piłką aż na pole karne rywali i zagrał ją wzdłuż “16”, Milik przepuścił, a Błaszczykowski ze stoickim spokojem płaskim strzałem pokonał Sommera. To jego 18. gol w drużynie narodowej 83. występie i już trzeci w ME, licząc turniej przed czterema laty.

W drugiej połowie wyrównał Shaqiri. Szczęście opuściło nas w 82. minucie. Do wybitej z “szesnastki” piłki na linii pola karnego ekwilibrystycznie złożył się Shaqiri i piękną przewrotką zdobył wyrównującą bramkę. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka. Fabiański był bez szans. To pierwszy gol stracony przez Polaków w tym turnieju.

W serii karnych “11” dla Polski wykorzystali kolejno: Lewandowski, Milik, Glik, Błaszczykowski i Krychowiak, który przypieczętował awans i po chwili utonął w objęciach kolegów.