“Podjąłem decyzję, że moje życie nie jest przypadkowe” – Janusz Kapusta w Radio RAMPA

Reklama - Advertisement

Janusz Kapusta, to artysta o zainteresowaniach matematycznych i filozoficznych, który po prawie 40 latach życia w Nowym Jorku, wrócił do Polski, gdzie zamierza przyjrzeć się swojej twórczości na spokojnie i z “miejscem” na przemyślenia. 

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, Janusz Kapusta udzielił z Polski, wywiadu Radio RAMPA. W rozmowie z Moniką Adamski, opowiada o kulisach odkrycia K-DRONU, jedenastościennej bryły geometrycznej, która znalazła już ponad 160 zastosowań. Jak okazuje się z opowieści artysty, K-DRON powstał “przypadkowo” – ale jak mówi Janusz Kapusta – on podjął decyzję, że w jego życiu nie ma przypadków i tak też swoje życie prowadzi. 

Janusz Kapusta jest również jedynym, którego rysunki opublikowane w the New York Times, wydane zostały w formie książki. Janusz Kapusta opowiada o tym jak otrzymał tą pracę, stosunkowo niedługo po tym jak przyleciał z Polski do NYC. Jak mówi, przyleciał na  chwilę, a został prawie 40 lat – to właśnie w NYC zastał go stan wojenny. 

Wysłuchajcie tej wyjątkowej rozmowy, która nie jest tylko opowieścią życia artysty, ale przede wszystkim, opowieścią o życiu, która wniesie coś wartościowego do Waszego istnienia.


Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here