Podróż Bidena do Polski niekoniecznie w rocznicę wojny w Ukrainie

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden potwierdził, że wybiera się do Polski, ale ma jeszcze daty tej wizyty.
Jak dowiedziało się Polskie Radio wizyta amerykańskiego prezydenta niekoniecznie będzie zbiegać się w czasie z rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę ale może odbyć się w późniejszym czasie.

W poniedziałek prezydent Joe Biden potwierdził w rozmowie z korespondentem Polskiego Radia, że wybiera się do Polski.

“Będę jechał do Polski, jednak nie wiem kiedy” – oświadczył amerykański prezydent w odpowiedzi na pytanie Marka Wałkuskiego korespondenta Polskiego Radia, czy rozważa wyjazd do Polski w lutym. Amerykańskie media donosiły wcześniej, że Biały Dom rozważa podróż prezydenta do Europy, w tym do Polski, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która przypada na 24 lutego.

Z informacji Polskiego Radia wynika jednak, że podróż Joe Bidena do Polski mogłaby się odbyć później.

“Nie zdziwiłbym się, gdyby ta podróż miała miejsce w późniejszym terminie” – powiedział Polskiemu Radiu przedstawiciel Białego Domu. Urzędnik zaznaczył, że ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Sam prezydent Biden przyznał też, że nie jest pewien, czy uda się do Europy w pierwszą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here