Advertisement - Reklama

Prezydent Joe Biden potwierdził, że wybiera się do Polski. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia amerykański przywódca zaznaczył jednak, że nie zna jeszcze daty wizyty.

Po powrocie prezydenta USA helikopterem Marine One do Białego Domu, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie, Marek Wałkuski, zapytał Prezydenta, czy rozważa podróż do Polski w następnym miesiącu. “Będę jechał do Polski, nie wiem jednak kiedy,” powiedział amerykański prezydent.

O możliwej podróży Bidena do Europy, w tym do Polski, poinformowała w ubiegłym tygodniu, amerykańska telewizja NBC. Podróż prezydenta USA zbiegłaby się z pierwszą rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która przypada 24 lutego. Jak podaje Wałkuski, z jego informacji wynika, że szczegóły wizyty są jeszcze dopracowywane. 

Administracja Joe Bidena, uważa Polskę, za kluczowego sojusznika NATO w regionie, gdzie przebywają tysiące amerykańskich żołnierzy. Polska jest także głównym punktem pomocy logistycznej dla Ukrainy. Szczególne uznanie w Waszyngtonie, Polska zyskała przyjmując miliony uchodźców z Ukrainy po wybuchu wojny.  

Zdjęcie: Joe Biden w Polsce/marzec 2022

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here