Reklama - Advertisement

Od wizyty w waszyngtońskim Muzeum Ofiar Komunizmu sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Arkadiusz Mularczyk rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. Program wizyty wiceministra obejmuje spotkania z przedstawicielami amerykańskiej administracji i Kongresu. Jeden z tematów rozmów to sprawa odszkodowań wojennych od Niemiec.

Arkadiusz Mularczyk zwiedził Muzeum Ofiar Komunizmu i spotkał się z prezesem Fundacji Ofiar Komunizmu Andrew Brembergiem. Następnie, wraz z ambasadorem Markiem Magierowskim oraz członkami Polonii amerykańskiej, złożył wieniec pod Narodowym Pomnikiem Katyńskim w Baltimore.

“Pamiętamy o milionach ofiar zbrodniczego totalitaryzmu sowieckiego” – napisał później na Twitterze.

We wtorek i w środę Arkadiusz Mularczyk spotyka się z przedstawicielami administracji oraz Kongresu. Wśród jego rozmówców są m.in. republikańscy senatorowie Rick Scott, Todd Young oraz Ted Cruz a także grupa członków Izby Reprezentantów, w tym Marcy Kaptur z Partii Demokratycznej. 

Arkadiusz Mularczyk poinformował, że podczas spotkań w Waszyngtonie będzie rozmawiał o wsparciu Ukrainy i przedstawi stanowisko dotyczące strat, które Polska poniosła w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w latach 1939-1945.

W czwartek i piątek Arkadiusz Mularczyk będzie w Nowym Jorku, między innymi w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ostatnim punktem wizyty wiceministra w Stanach Zjednoczonych będzie Chicago.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcia: Arkadiusz Mularczyk/Twitter, Embassy of Poland U.S./Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here