Reklama - Advertisement

W Stanach Zjednoczonych odbyły się w niedzielę wydarzenia upamiętniające 18. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. W Narodowym Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie została odprawiona uroczysta msza święta, w Nowym Jorku Polacy zebrali się pod pomnikiem Jana Pawła II.

W Waszyngtonie msza upamiętniająca polskiego papieża została odprawiona w Narodowym Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Współorganizatorem nabożeństwa była Ambasada RP w Waszyngtonie. We mszy uczestniczyli zarówno mieszkający w stolicy USA Polacy, jak i Amerykanie.

Monika Jabłońska z Waszyngtońskiego Muzeum Komunizmu powiedziała, że postać Papieża Jana Pawła II ma wyjątkowe znaczenie dla Polaków mieszkających poza krajem.- Zawsze, gdzie był Jan Paweł II, tam była Polska. On był naszą wizytówką, pokazywał nasza historię, kulturę, naukę – wszystko, co polskie – powiedziała Monika Jabłońska, która jest autorką książki “Jan Paweł II Papież, który został pisarzem”.

Hołd Janowi Pawłowi II oddali także Polacy z Nowego Jorku. W kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie została odprawiona msza, w której wziął udział miedzy innymi konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki. Po mszy jej uczestnicy zgromadzili się przed pomnikiem Jana Pawła II, gdzie złożyli kwiaty. Proboszcz Grzegorz Markulak podkreślił, że polski papież wciąż przynosi wielką radość, pomaga żyć, jest natchnieniem i wsparciem.


/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Adrian Kubicki/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here