Reklama - Advertisement

Omówienie bieżących problemów oraz budowanie relacji na przyszłość – to, według Kancelarii Prezydenta, najważniejsze cele wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Polsce.
Ukraiński przywódca uda się z oficjalną wizytą do Warszawy w środę. Spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim, wygłosi też przemówienie na Zamku Królewskim.

Prezydent Zelenski będzie rozmawiał z Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim o wszystkich najważniejszych, bieżących problemach, które przez stronę ukraińską i polską omawiane też są na bieżąco. To sytuacja na froncie, możliwe scenariusze na przyszłość i potrzebne wsparcie.

Przywódcy chcą jednak rozmawiać w Warszawie nie tylko o wojnie, ale też budować relacje na przyszłość. Będą też więc dyskutowali o gospodarce czy rolnictwie, powiedział szef prezydenckiego biura polityki międzynarodowej Marcin Przydacz: “Wszyscy wierzmy, że Ukraina obroni swoją niepodległość, obroni swoją suwerenność”.

Spotkanie w Warszawie będzie również okazją do rozmowy o polsko-ukraińskiej historii, dodał Marcin Przydacz: “To wszystko co, w wielu kwestiach łączy nas z Ukraińcami, ale oczywiście nie będziemy również unikać tych tematów, które bywają trudne”.

Na wniosek strony ukraińskiej Wolodymyr Żeleńskiego wygłosi na Zamku Królewskim przemówienie skierowane do Ukraińców, którzy w Polsce znaleźli schronienie oraz do Polaków, którzy im pomogli. Prezydent Ukrainy ma podziękować za wszystko, co Polska przez ostatni rok zrobiła na rzecz Ukrainy.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here