Polak z pochodzenia Curtis Sliwa startuje w wyborach na burmistrza Nowego Jorku

Advertisement

Mający polskie korzenie przedstawiciel partii Republikańskiej Curtis Sliwa będzie się ubiegać o stanowisko burmistrza Nowego Jorku. Jego kampania wyborcza przebiegać będzie pod hasłem “Ratujmy nasze miasto”. W 2009 roku nowojorska Polonia wybrała Curtisa Sliwę na Głównego Marszałka corocznej Parady Pułaskiego.

“Nie mogę patrzeć, jak dwóch demokratycznych kretynów – burmistrz i gubernator – doprowadzają do ruiny moje miasto,” mówił Curtis Sliwa ogłaszając rozpoczęcie kampanii wyborczej. Znany z ostrego języka Sliwa, zapowiedział, że jego kampania wyborcza skupi się przede wszystkim na walce z gangami i zorganizowaną przestępczością. Zapowiedział również, przywrócenie policji wielu praw i 1 miliarda dolarów funduszy, odebranych przez burmistrza Billa de Blasio. 

Curtis Sliwa jest nowojorską ikoną w walce z przestępczością. Pod koniec lat 70. założył słynną organizację Guardian Angels, która do dziś wspiera policję w walce z gangami. Sliwa jest również konserwatywnym komentatorem w nowojorskich programach radiowych i zwolennikiem polityki twardej ręki, prowadzonej przez byłego burmistrza Rudy’ego Gullianiego. 

Curtis urodził się 26 marca 1954 roku, w dzielnicy Canarsie na Brooklynie, w katolickiej rodzinie. Ma polsko-włoskie pochodzenie. 

Sliwa uzyskał poparcie Republikanów ze Stanen Island i Brooklynu. Jego głównym przeciwnikiem w prawyborach, będzie Fernando Mateo, którego popierają Republikanie z Queensu, Bronxu i Manhattanu.

Więcej informacji: https://curtissliwaformayor.com/

(IAR/RadioRAMPA)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here