Polka – strażniczka przejścia dla pieszych – śmiertelnie potrącona na Queensie

Reklama - Advertisement

W piątek rano, doszło do śmiertelnego wypadku przy Woodhaven Boulevard i Atlantic Avenue na Queensie – skręcająca w prawo śmieciarka, potrąciła 63-letnią kobietę. Jak ustaliło Radio RAMPA, kobieta była Polką – pracowała jako school crossing guard, czyli była strażniczką przejścia dla pieszych przy szkole. 

Do wypadku doszło około 8 a.m. Kierowcą śmieciarki był 39-letni mężczyzna, który skręcał w prawo do Atlantic Avenue. Pozostał na miejscu wypadku.

Jak podała na Facebooku organizacja non-for profit Cityline Ozone Park Civilian Patrol, kobieta nazywała się Krystyna Naprawa.

Jak podaje organizacja, “Krystyna była kamieniem węgielnym bezpieczeństwa w naszej społeczności, zapewniając bezpieczne przejście uczniów z MS 210, PS 60, CTEA i innych przez jedno z naszych najbardziej ruchliwych skrzyżowań. Jej niezłomne zaangażowanie w bezpieczeństwo naszych dzieci zostało ukazane jeszcze bardziej, gdy kilka miesięcy temu pomimo wcześniejszego wypadku na tym samym stanowisku wróciła, aby nadal służyć społeczności, którą kochała.”

Organizacja cytuje osoby ze swojej organizacji, które wypowiedziały się o Pani Krystynie.

Daniel Hill, dyrektor ds. komunikacji Cityline Ozone Park Civilian Patrol, oświadczyła: „Krystyna była mi znajomą i podnoszącą na duchu obecnością we wczesnych latach liceum, zapewniając nie tylko bezpieczne przejście, ale także dodając odrobinę ciepła, podczas naszym krótkich rozmów. Jej szczere zainteresowanie tym, jak sobie radzę, było drobnym, ale znaczącym gestem, który ukazywał jej troskę o społeczność, której służyła. Jej odejście jest głęboką stratą, przypominającą nam o prawdziwych bohaterach, którzy przyczyniają się do naszego codziennego życia w często dyskretny, ale wywierający wpływ sposób”.

Mohammed Khan, dyrektor wykonawczy COPCP, stwierdził: „Niezachwiane zaangażowanie Krystyny, nawet w obliczu wcześniejszych przeciwności losu na tym samym stanowisku, jest przykładem szlachetnego ducha służby. Jej pamięć wzywa nas do żarliwego opowiadania się za zwiększeniem środków bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapewniając, że bezpieczeństwo naszych funkcjonariuszy na przejściach granicznych i dzieci, które chronią, jest sprawą najwyższej wagi. Nasze szczere myśli są z bliskimi Krystyny i całą społecznością opłakującą tę tragiczną stratę.”

Cityline Ozone Park Civilian Patrol oświadczyło: “Strata Krystyny jest głęboko odczuwalna w naszej społeczności, pozostawiając pustkę, która przypomina nam o bezinteresownych jednostkach, które niestrudzenie pracują, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom. COPCP składa serdeczne kondolencje rodzinie Krystyny, przyjaciołom i wszystkim, których życie dotknęło jej ciepłą i troskliwą naturę.”

/Wiadomość będzie aktualizowana/

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here