Polka z Connecticut w obliczu deportacji – podpisz petycję aby uratować rodzinę

Reklama - Advertisement

Jadwiga Świętkowska przyjechała do USA w 1999 roku. Granicę przekroczyła nielegalnie, będąc w grupie osób, które zapłacić musiały za przekroczenie granicy amerykańskiej posługując się nieprawdziwym paszportem. Miała 21 lat.

Obecnie, matka dwóch synków i szczęśliwa żona. Wraz ze swoją rodziną mieszka w Connecticut.

Po latach, kiedy Jadwiga uregulować chciała swój pobyt, właśnie ze względu na sytuację z przeszłości, władze imigracyjne wydały nakaz deportacji. Jadwiga zmuszona jest opuścić nie tylko Stany Zjednoczone, ale swoją rodzinę.

Sympatyzując z jej historią, Polki zrzeszone w grupie “Polki w Stanach” na Facebooku, założyły petycję na stronie Change.org, którą do momentu publikacji tego artykułu podpisało prawie 5 tysięcy osób. Celem petycji zaadresowanej do Jeh’a Johnson, sekretarza Homeland Security, jest odwołanie decyzji dotyczącej Jadwigi i zatrzymanie działań deportacyjnych.

Wiele osób podpisało się pod petycją, nie tylko swoim podpisem, ale również słowami zrozumienia.

“Wierzę, że nie powinna być odłączona od swoich dzieci. Bez względu na jej przeszłość, jest matką dwóch obywateli amerykańskich i dzieci nie powinny być ukarane za coś, w czym nie brały udziału. Powinniśmy łączyć nasze rodziny, a nie je rozdzielać!” napisała Sylvia Ropel z Keyport w NJ.

“Czy nie walczymy wszędzie o dobro rodziny i dzieci? Ta sprawa jest wielkim przeciwieństwem tego, o co walczymy. Prawa są tworzone przez ludzi, a ludzie mogą wprowadzać zmiany. Proszę, wprowadźcie tę zmianę,” apeluje Eve Kalins z Jersey City.

“Jestem samotną matką dwóch pięknych dzieci i wiem, że nie ma życia dla dzieci bez jednego z rodziców! Jest tak wielu przestępców w więzieniach, którzy mają zielone karty albo są tutaj nielegalnie i my musimy płacić podatki, aby pokryć koszta ich pobytu w więzieniu… Kto dba o to!?,” pyta Magdalena Rokicka z Bridgeview w stanie Illinois.

Petycję, o której mowa, znajdziecie na stronie: https://www.change.org/p/stop-the-deportation-of-jadwiga-swietkowski-a-young-mother-wife

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here