Women Power Mixer, czyli polski biznes jest w dobrych rękach

Reklama - Advertisement

To nie przypadek, że na czele sekcji handlowej konsulatu RP w Nowym Jorku stoi kobieta, Sabina Klimek. To więc również nie przypadek, że siedziba konsulatu wybrana została na miejsce pierwszego wydarzenia z cyklu Women Power Mixer. Inicjatorką spotkania była Magdalena Kulisz, prowadząca grupę Women Power na Faceboku. Grupa zrzesza kobiety biznesu, zainteresowane polepszeniem swoich umiejętności networkingowych, a tym samym, swojego biznesu, z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Spotkanie umożliwić miało poszerzenie tych właśnie umiejętności, ale przede wszystkim, networkig w realu.

“W Polsce, biznes ma polską twarz,” mówi Konsul Klimek, dodając, że 37% wszystkich przedsiębiorców w Polsce to kobiety. Ten procent plasuje Polskę wysoko wśród krajów Unii Europejskiej. “Jako kobiety mamy ogromny potencjał,” dodała szefowa Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji.

Spotkanie rozpoczęła Magdalena Kulisz, witając ponad 70 kobiet reprezentujących różne działy biznesu, od marketingu i mediów po modę, finanse i sztukę. Gościem specjalnym – kobietą inspiracją – była Polka, Weronika Sobolak, która pracuje dla firmy Facebook w Nowym Jorku. Weronika opowiedziała o swojej drodze do spełnianych marzeń: w wieku 24 lat, przeszła sześcioetapową rozmowę kwalifikacyjną w Polsce, aby dostać pracę w firmie Facebook w Dublinie. Wyprowadziła się z kraju, odważnie realizując swoje cele. Z Dublinu, przeniesiona została do Francji, aż w końcu, półtora roku temu, otrzymała możliwość pracy w Nowym Jorku. “Moim największym marzeniem było kiedyś zamieszkać w Nowym Jorku. Wiedziałam, że moje marzenie, się spełni,” powiedziała zgromadzonym kobietom. Weronika obecnie współpracuje z klientami Facebooka na arenie globalnej. Jak podkreśliła, praca ta jest jej pasją, umożliwiającą ciągły rozwój.

Od lewej: Weronika Sobolak, Global Client Solutions Manager w firmie Facebook, Magdalena Kulisz, organizatorka spotkania, Sabina Klimek, konsul sekcji Trade & Investment Konsulatu RP/WPHI Nowy Jork oraz wicekonsul Aneta Kuczewska
Od lewej: Weronika Sobolak, Global Client Solutions Manager w firmie Facebook, Magdalena Kulisz, organizatorka spotkania, Sabina Klimek, konsul sekcji Trade & Investment Konsulatu RP/WPHI Nowy Jork oraz wicekonsul Aneta Kuczewska

Po części oficjalnej spotkania, każda z uczestniczek dostała zadanie, zdobycia jak największej ilości kontaktów… w sferze mediów społecznościowych. “Wizytówki to pamiątki przeszłości,” powiedziała Magdalena Kulisz. Każda z Pań więc, z telefonem w ręku, i z nieskrywaną radością, przystąpiła do poznawania wielu ciekawych, pełnych pasji, kobiet.

Wydarzenie swoim występem muzycznym uświetniła Karolina Rose Stanisławska. Nie brakowało polskich przysmaków. Całe wydarzenie na żywo transmitowane było dzięki funkcji Facebook Live.

Każda z Pań wyraziła chęć na szybkie ponowienie spotkania.

Zobaczcie zdjęcia, dzięki uprzejmości fotografa, Eli Wolskiej-Wojda, Art Photo Ela.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here