Polonia 5K Run – bieg z polskimi Olimpijczykami

Reklama - Advertisement

W niedzielę, 22 maja 2022 roku w Linden odbyła się 7 edycja biegu Polonia 5K Run. Organizatorem tego biegu jest Polish American Sports Association (PASA).

Jak tłumaczy Andrzej Krygowski Prezes PASA specyfiką tego biegu – oprócz samego biegania – jest popularyzowanie polskich olimpijczyków i ludzi sportu. W tym roku na biegu Polonia 5K Run pojawili się Natalia Maliszewska – łyżwiarka szybka, dwukrotna olimpijka i Piotr Michalski – rekordzista Polski w łyżwiarstwie szybkim i również olimpijczyk.

Ta edycja miała szczególny wymiar dla Organizatorów – bieg ten był dedykowany dla zmarłego w 2021 roku Jakuba Krygowskiego. Wiele osób wyszło na trasę w specjalnych koszulkach manifestujących pamięć Jakuba.

Polsko – Słowiańska Federalna Unia Kredytowa ufundowała nagrody pieniężne dla 3 najszybszych biegaczy i biegaczek.

W kategorii mężczyzn na podium stanęli:

  1. Artur Tyszuk
  2. Alec Schwartzman
  3. Jarosław Grabias

W kategorii kobiet medale i nagrody pieniężne wywalczyły:

  1. Bożena Niebrzydowski
  2. Wioletta Krygowska
  3. Patricia Tyszuk

Dla najmłodszych uczestników był również zorganizowany krótki bieg dopasowany do wieku i możliwości młodych zawodników. Tu wszyscy młodzi biegacze otrzymali medale.

Biegowi patronował Burmistrz Miasta Linden Derek Armstead, który zagrzewał biegaczy do sportowej rywalizacji i kibicował wszystkim przez cały czas trwania biegu.

Po biegu przedstawiciele PASA wraz z zaproszonymi gośćmi uczcili 7 edycję Polonia 5K Run uroczystym obiadem.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here