Polonijni biegacze świetują po półmaratonie na Brooklynie

Reklama - Advertisement

21 maja 2021 roku odbył się 40. półmaraton na Brooklynie “RBC Brooklyn Half”. Z uwagi na warunki pogodowe (wysokie temperatury i wilgotność powietrza) nie był to łatwy dystans do pokonania. Półmaraton liczy 21 km i 95 m.

Po biegu polonijni biegacze z dwóch nowojorskich klubów biegowych Polska Running Team i 3 Run PL świętowali swoje sukcesy na Stadionie Maimonides Park, obok mety na deptaku w Coney Island.

Rafał Kordyś poraz pierwszy wystartował w zorganizowanym biegu – realizuje swoje postanowienie noworoczne, zaczął biegać w styczniu, a już w maju tego samego roku przebiegł swój pierwszy półmaraton i to od razu poniżej 2 godzin.

Magdalena Ryndak i Urszula Musik – to wytrawne i długoletnie biegaczki z Polska Runing Team, nawet nie pamiętają ile już mają półmaratonów na swoim koncie. Opowiadają o trasie, warunkach pogodowych, swoich motywacjach i klubowym bieganiu.

Mateusz Patrowski z klubu 3RunPL okazał się najszybszym polonijnym biegaczem wsród biegaczy obu nowojorskich klubów. Opowiada jak długo trzeba trenować, aby pokonać dystans 21 km i 95 m w czasie 1:17:27.

Więcej informacji w załączonej relacji.

 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here