Polonia pomaga: maseczki ochronne dla służby zdrowia

Reklama - Advertisement

Polonijne działaczki w metropolii nowojorskiej wzięły sprawę w swoje ręce, aby pomóc osobom zatrudnionym na pierwszym froncie walki z koronawirusem. Przede wszystkim, chodzi tutaj o pomoc dla pracowników służby zdrowia i tworzenie maseczek ochronnych, czepków, fartuchów. Osoby które potrafią szyć i działać, połączyły siły, aby pomóc.

Publikujemy poniżej informacje co do: lokalizacji, potrzeb i możliwości znanych nam grup. Jeżeli chcesz dołączyć do listy, wyślij nam wszystkie dane na email: [email protected] z tytułem MASKI, lub skontaktuj się z jedną z poniższych osób, aby dołączyć do już zorganizowanej siatki krawcowych i osób zajmujących się dystrybucją masek. 

WAŻNE wszystkie wymienione niżej grupy składają się z wolonatriuszy, którzy nieodpłatnie poświęcają swój czas. Wszystkie stworzone materiały przekazywane są BEZPŁATNIE dla pracowników służby zdrowia. 

Pracownicy służby zdrowia – prosimy o bezpośredni kontakt z podaną poniżej osobą kontaktową z danej grupy. 

  1. New York – Queens (m.in. Maspeth, Ridgewood, Glendale, itd.) – grupa “Podaruj Swoje Serce” organizuje akcję “Maseczki ochronne dla pielęgniarek.” Link do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/534670784100700/ 

Wolontariuszki to krawcowe z Maspeth, Ridgewood, Glendale, które tworzą maseczki i ubrania ochronne dla pielęgniarek z NYC, LI, NJ, a nawet PA. Udało się stworzyć już ponad 1890 maseczek, które trafiły do szpitali Elmhurst, Jamaica, Syosset, NYU, Presbyterian, Mount Sinai, Dental Assistant – Interfaith Medical Center. 

Grupa poszukuje więcej krawcowych-wolontariuszek na Queens i Brooklyn (Greenpoint), a także donacji materiałów: NOWE : tkaniny bawełniane, gumki, wkładki ochronne.

Osoba kontaktowa: Joanna Mrzyk 347-277-6459 lub poprzez Facebook https://www.facebook.com/podarujswojeserce

        2. New Jersey – Parlin, Woodbridge, Matawan, Elmwood Park, Wallington, Garfield, Hillsborough, Holmdel

Wolontariuszki – krawcowe i działaczki – zorganizowały akcję szycia maseczek, fartuchów, czepków dla pracowników służby zdrowia. Powstało już 500 maseczek, więcej jest w trakcie tworzenia. 

W tej chwili grupa poszukuje donacji NOWYCH materiałów: 100% bawełny (dosyć miękkiej), jak na przykład prześcieradła.

Potrzebne materiały można zamówić na stronie Amazon: https://www.amazon.com/hz/wishlist/ls/2QOF97L64U2GG?ref_=wl_share&fbclid=IwAR09sWeMrrYOS7ukNVc-0o4iBg_n17YnsSLlEJUqlNenWDhEhJgzEWyvo9M

Zamówione materiały trafiają do Agnieszki Sikora, która zajmuje się ich dystrybucją do krawcowych, a te tworzą z nich potrzebne fartuchy czy maseczki.  

Osoba kontaktowa: Agnieszka Sikora 908 275 7012 lub email: [email protected]

 


Lista będzie aktualizowana na bieżąco. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here