Polonijne kluby biegowe wyróżnione przez NYRR

Reklama - Advertisement

2 lutego w The Grand Ballroom at the Manhattan Center odbyła się doroczna gala organizowana przez New York Road Runners (NYRR).

NYRR to organizacja sportowa odpowiedzialna za organizację wszystkich głównych biegów w mieście Nowy Jork, z których najważniejszy to oczywiście koronny, nowojorski maraton. Głównym punktem programu Gali jest wyróżnienie najlepszych biegaczy w różnych kategoriach wiekowych oraz najlepszych drużyn kobiecych i męskich. Zwycięscy otrzymywali talerz Tiffany’ego z wygrawerowaną kategorią i miejscem otrzymanego wyróżnienia.

W Nowym Jorku funkcjonują dwa polonijne kluby biegowe: 3 Run PL i POLSKA Running Team. W tym roku drużyna kobiet z POLSKA Running Team i grupa mężczyzn z 3 Run PL stanęli na podium w kategorii drużynowej. Dziewczyny z PRT wywalczyły 3 miejsce w dywizji B, natomiast chłopaki z 3 Run PL zdobyli 2 miejsce w dywizji C. 

Na Gali licznie pojawili się członkowie PRT.

Paweł Myśliwiec – prezes Polska Running Team jest dumny z sukcesu dziewczyn, wyjaśnił, jakie są kryteria NYRR, aby otrzymać wyróżnienie oraz podkreślił, jak bardzo ważna jest praca zespołowa.

Kinga Tzach z zarządu PRT liczy na poprawę wyników i zmianę dywizji na A. Ula Musik z zarządu podkreśliła, że to nie pierwsze wyróżnienie dla nich przez NYRR. Aneta Sabanowska zdobyła najwięcej punktów dla zespołu. Ewelina Nizińska lubi biegać z PRT, bo to bardzo motywuje. Beata Rybka jest zaskoczona tym wyróżnieniem i życzy swojemu zespołowi pierwszego miejsca w przyszłym roku. 

Na gali nie pojawili się biegacze z drugiego polonijnego klubu 3 Run PL niemniej jednak obu klubom życzymy dalszych sukcesów biegowych i coraz wyższych podium na kolejnej Galii NYRR. 

Zapraszamy do wysłuchania relacji członków klubu POLSKA Running Team z tego wydarzenia.

 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here