Reklama - Advertisement

W niedzielę, 5 marca 2023 o godzinie 12:00 w południe, w Forest Park, na Queensie, odbędzie się bieg “Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, na symbolicznym dystansie – 1963 metry. Bieg odbywa się pod patronatem Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku, Adriana Kubickiego.

Bieg Tropem Wilczym to ogólnopolski projekt koordynowany przez Fundację Wolność i Demokracja w Polsce, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg organizowany jest na dystansie 1963 metry – jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Tegoroczni bohaterowie Biegu:

Witold Pilecki

Tadeusz Płużański

Irena Szajowska

Organizatorem biegu jest Instytut Piłsudskiego w Ameryce, który zaprasza na bieg wszystkich, nawet tych, którzy nie biegają na co dzień, dystans jest niewielki, można go pokonać marszobiegiem. Aby wziąć udział w biegu należy zarejestrować się na stronie Instytutu, gdyż liczba miejsc jest ograniczona i Instytut nie gwarantuje możliwości rejestracji na miejscu w dniu biegu. Przy rejestracji należy podać swoje dane osobowe i adres emailowy – odrębnie dla każdej osoby – tak aby każdy miał oddzielny numer startowy.

Rejestracja online: $30

Rejestracja na miejscu biegu: $40

Ze względu na ograniczoną liczbę pakietów pierwsze 90 osób, które zgłoszą się na miejscu biegu po odbiór pakietów otrzyma koszulki z podobiznami „Żołnierzy Wyklętych”. Pierwszych 120 osób na mecie dostanie medale.

UCZESTNICTWO DZIECI:
Bieg dla dzieci odbędzie się zaraz po Biegu dorosłych, na krótszym dystansie, dzieciom nie przysługuje medal.
Rodzice sprawują opiekę nad dziećmi podczas Biegu.
Dzieci w wieku 5 -12 – wstęp wolny z zarejestrowanymi rodzicami.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:
Czy są wymagania wiekowe do biegu?
Dorośli bez ograniczeń wiekowych i młodzież w wieku 13 lat lub starsza może się rejestrować na bieg i brać udział w zawodach. Dzieci do 12 lat mogą brać udział w biegu bez potrzeby rejestracji.

Jakie są możliwości dojazdu i parkowania?
Spotykamy się o godzinie 11:00 przy Forest Park Drive. Wjazd samochodem od strony Woodhaven Blvd. Lokalizacja parkingu: 40°41’56.8″N 73°51’27.0″W. Dojazd komunikacją miejską: metro M, R do stacji Woodhaven Blvd, potem autobusy: Q11, Q 21, QM 15.

Jak się ubrać na bieg?
Lekkie ubranie i buty odpowiednie do biegania, w zależności od pogody cieplejszy sweter i czapka.

NIE MOŻNA PRZYPROWADZAĆ ZWIERZĄT.

Dojazd: Wjazd  samochodem od strony Woodhaven Blvd., parking jest po drugiej stronie Woodhaven Blvd i przejście poprzez Woodhaven Blvd w stronę stadionu. Dojazd komunikacją miejską: metro M, R do stacji Woodhaven Blvd, potem autobusy: Q11, Q21, QM15.

Bieg zaczyna się po drugiej stronie Woodhaven Blvd. (trzeba wrócić Forest Park Drive do Woodvaven Boulevard i przejść ulicę na światłach na drugą stronę).

Informacja: Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here