Polonijny Dzień Dwujęzyczności – oficjalnie zatwierdzony

Reklama - Advertisement

13 września 2015 roku w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyła się uroczysta proklamacja Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.

Pomysłodawcami tej inicjatywy są portal DobraPolskaSzkola.com, Fundacja Dobra Polska Szkoła przy współpracy z Fundacją Edukacja dla Demokracji. Wszystko pod patronatem Polaskiego ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W Konsulacie pojawili się nie tylko nauczyciele, dzieci, dyrektorzy czy liderzy polonii, ale przede wszystkim skład portalu DobraPolskaSzkoła.com, a także Urszula Gacek – Konsul Generalna RP wraz z zastępcą.  Akcja spotkała sie z ogromną aprobatą, nawet wśród polaków z Polski.

Honorowym patronem Polonijnego Dnia Dwujęzyczności został prof. Jan Miodek, który nie mógł osobiście pojawić się na proklamacji w Nowym Jorku, ale dostarczone zostało nagranie z jego przemową dotyczącą tego właśnie wydarzenia. Ponadto w Konsulacie pojawili się między innymi: Marta Wesołowski, Marta Kustek, językoznawca oraz sekretarz Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk dr hab. Katarzyna Kłosińska.

Zapraszamy do wysłuchania relacji audio z tego wydarzenia.

 

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here