W dniach od 10-12 lutego w Lake Placid, odbyły się zawody Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich. Wzięli w nich udział najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie, wśród nich Polacy: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Jan Habdas. 

Jak podają organizatorzy, 8,180 kibicowało w sobotę i 7,150 w niedzielę. Większość z nich stanowili kibice biało-czerwonych, którzy w dumny sposób prezentowali swoje barwy narodowe. 

W sobotę odbył się konkurs skoków indywidualnych, oraz konkurs drużynowy – a właściwie duetów – to właśnie w tym historycznym konkursie, pierwsze miejsce zajęli Polacy – Piotr Żyła i Dawid Kubacki. W niedzielę, odbył się drugi konkurs indywidualny.

Choć polscy skoczkowie nie stanęli na podium w konkursach indywidualnych, ich zwycięstwo w duecie, ale przede wszystkim, sam fakt, że pojawili się w Lake Placid, stanowił wielkie szczęście dla amerykańskiej Polonii, która zjechała się do tego miejsca z różnych stron USA. 

W piątek wieczorem, przed rozpoczęciem zawodów, skoczkowie wzięli udział w spotkaniu z Polonią. Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć polskich kibiców, którzy przy skoczni zagrzewali swoich idoli. Całe zawody Radio RAMPA relacjonowało na bieżąco w swoich mediach społecznościowych. Zapraszamy na Facebook Radio RAMPA https://www.facebook.com/RadioRAMPA

Wideo relacja:

Polscy Kibice opanowali Lake Placid – relacja wideo

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here