Polska Running Team Running Festival na 15-lecie Polska Runnig Team

Advertisement - Reklama

W tym roku przypada 15 rocznica założenia nowojorskiego klubu biegowego Polska Running Team. 

Z tej okazji w dniu 21 sierpnia 2022 r. przedstawiciele Klubu organizują pierwszą edycję POLSKA Running Team Running Festival. Biegiem głównym będzie bieg na 15 km – upamiętniający XV-lecie Klubu. Będą też krótsze dystanse do wyboru na 5 i 10 km oraz bieg dla dzieci. Osoby które nie biegają, będą mogły wystartować w chodzie na 5 km.

A wszystko to w pięknej scenerii parku stanowego Rockland Lake State Park, na terenie którego znajduje się m.in. basen i duży plac zabaw dla dzieci. 

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w Festivalu, jest możliwość połączenia się z biegaczami PRT w biegu wirtualnym na wybranym dystansie.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i koszulki. Po zawodach zaplanowany jest piknik. 

Organizatorzy zapraszają wszystkich do dołączenia do wspólnego świętowania tego jubileuszu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na fanpage Facebook Polska Running Team. 

POLSKA Running Team Running Festival | Facebook

POLSKA Running Team został założony w 2007 roku w Nowym Jorku, aby promować i wspierać polskich biegaczy i sportowców zarówno w Nowym Jorku, jak i poza jego obszarem. Jako amatorska drużyna biegowa są otwarci dla wszystkich amatorów i sympatyków zdrowego i sportowego trybu życia. 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here