„Polska i Ameryka w Obronie Wolności” 86. Parada Pułaskiego już 1 października na Manhattanie

Reklama - Advertisement

Już w najbliższą niedzielę! Nowojorska Piąta Aleja ponownie zostanie zamknięta dla ruchu publicznego aby zrobić miejsce Polonii z Metropolii Nowojorskiej!

W tym roku 1 października od 12:00 do 18:00 serce Manhattanu będzie biło w rytm Mazurka Dąbrowskiego. W tym szczególnym dniu, Polonia wspólnie odda hołd Generałowi Kazimierzowi Pułaskiemu, bohaterowi Rewolucji Amerykańskiej, który zginął w bitwie pod Savannah w Georgia w październiku 1779 roku.

Parada ruszy od skrzyżowania Piątej Alei z 39th Street o 12:30 i przemaszeruje na czele z Gwardią Honorową Nowojorskiej Policji i Straży Pożarnej, która poprowadzi Paradę do skrzyżowania z 54th Street. 

Prezydent komitetu Parady Pułaskiego Richard D. Zawisny z dumą ogłasza, że 1 października o 10:15 rano odbędzie się szczególna msza za Św. Jana Pawła II z biskupem Edmundem Whalen w roli głównego celebranta wraz z polskim biskupem Januszem Stepnowskim. Msza odbędzie się jak co roku w Katedrze Świętego Patryka, znajdującej się na skrzyżowaniu Piątej Alei z 50th Street. 

Śniadanie w tym roku odbędzie się wyjatkowo przed mszą św. o 8:30 rano w 3 West Club pod adresem: 3 W 51th Street. W sprawie informacji i rezerwacji należy skontaktować się z Davidem Kopala (973) 809 1854, e-mail: [email protected] 

„Polska i Ameryka w Obronie Wolności” to hasło tegorocznej 86. Parady Pułaskiego w Nowym Jorku. 

Pan Franciszek R. Piwowarczyk ze stanu New Jersey jest Głównym Marszałkiem Parady Pułaskiego 2023, która zgromadzi Polonię ze stanów Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Pennsylvanii i okolic. Główny Marszałek 86. Parady Pułaskiego będzie miał zaszczyt poprowadzić Polonię wzdłuż Piątej Alei w centrum Manhattanu. Zaprasza on wszystkich, którzy posiadają polskie korzenie bądź są zwolennikami polskiej kultury, aby licznie przybyli na paradę oraz wszystkie wydarzenia związane z uhonorowaniem wielkiego Polaka-Amerykanina, Generała Kazimierza Pułaskiego. 

Od 1937 roku Parada Pułaskiego maszeruje Piątą Aleją w pierwszą niedzielę października. Jest drugą, najdłuższą, aktywną paradą w historii Nowego Jorku i odbywa się co roku, bez względu na pogodę. 

 

Źródło: wiadomość prasowa Pułaski Parade Committee

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here