Kolejny pakiet pomocy dla Ukrainy od Stanów Zjednoczonych

American and Ukrainian flags fly against the blue sky and part of the building. Patriotism.
Reklama - Advertisement

Amerykańska telewizja NBC poinformowała, że prezydent USA Joe Biden obiecał prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu niewielką liczbę rakiet dalekiego zasięgu ATACMS. Według dziennika Washington Post będą to zmodyfikowane systemy, które zamiast pojedynczych głowic będą wystrzeliwać pociski kasetowe.

Według NBC niewielka liczba taktycznego systemu rakietowego armii amerykańskiej ATACMS zostanie przekazana Ukrainie w nadchodzących tygodniach, a więcej może zostać dostarczonych w późniejszym terminie. Dziennik Washington Post napisał, że administracja Bidena jest bliska podjęcia decyzji o dostarczeniu Ukrainie wersji pocisków dalekiego zasięgu uzbrojonych w bomby kasetowe, a nie pojedynczą głowicę. Uzbrojone w pociski kasetowe systemy ATACMS o zasięgu do 300 km pozwoliłyby Ukrainie na atakowanie rosyjskich stanowisk dowodzenia magazynów amunicji oraz szlaków logistycznych daleko poza liniami frontu.

Informując o planach przekazania Ukrainie przez Stany Zjednoczone systemów rakietowych dalekiego zasięgu amerykańskie media powołują się na wysokich rangą przedstawicieli administracji.

Biały Dom poproszony przez Polskie Radio o potwierdzenie tych doniesień odmówił komentarza.

Ponadto podczas spotkania Wołodymyra Zełenskiego w Białym Domu, Prezydent USA Joe Biden ogłosił kolejny pakiet pomocowy dla Ukrainy o wartości 325 milionów dolarów, w tym baterie obrony powietrznej Howk i czołgi Abrams.

/IAR/RadioRAMPA

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here