Prezydent Ukrainy w Waszyngtonie i Białym Domu

Reklama - Advertisement

Podczas spotkania z prezydentem Joe Bidenem w Gabinecie Owalnym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest wdzięczny narodowi polskiemu za wsparcie. Nie odpowiedział wprost na pytanie Polskiego Radia, czy nie obawia się, że traci Polskę jako przyjaciela z powodu sporu o eksport zboża, podkreślił natomiast, że Polska jest przyjacielem Ukrainy i że Ukraińcy są wdzięczni Polakom za pomoc.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przed wizytą w Białym Domu spotkał się w Kongresie z przedstawicielami  obu partii. Rozmawiał też z przedstawicielami Izby Reprezentantów. 

Gdy prezydent Ukrainy opuszczał siedzibę Kongresu został zapytany, jakie ma przesłanie do Władimira Putina. “Nie rozmawiam z nim” – odpowiedział Wołodymyr Zełenski.

Zelensky odwiedził też Pentagon, gdzie spotkał się z kierownictwem amerykańskiego Departamentu Obrony, czyli Sekretarzem Obrony Lloydem Austinem, szefem połączonych sztabów Markiem Milleyem oraz innymi amerykańskimi dowódcami.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Joe Biden Twitter

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here