Polska: PKW podała cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych

Polska: PKW podała cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych
Reklama:

PKW podała wyniki wyborów do około 95 procent rad gmin. Taki sam odsetek dotyczy głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Nadal nie ma jednak końcowych rezultatów z największych miast, ani z sejmików wojewódzkich.

Z danych na koniec dnia roboczego w Polsce, wynika, że w całym kraju brakuje jeszcze około 4500 protokołów komisji wyborczych. Dotyczy to przede wszystkim wyborów do sejmików wojewódzkich, a także do rad powiatów, gdzie policzono głosy z ponad 55% powiatów. Na stronie PKW, próżno jednak szukać wyników z największych miast, mówił wiceprzewodniczący komisji, sędzia Sylwester Marciniak: “brakuje nam jeszcze blisko 600 gmin, czy właściwie miast, i to zwłaszcza tych większych, z tych większych miast, jeszcze tych oficjalnych wyników nie znajdziemy na stronie internetowej i to jest kwestia czasu.”

Oficjalnie nie ma jeszcze wyników z żadnego z sejmików, ale głosy policzono już w województwie opolskim i jest to, jak powiedział Marciniak, kwestia ogłoszenia wyników. 

PKW poinformowała też o podliczeniu wyników z trzech na osiemnaście rad dzielnic Warszawy. Potwierdzają się też dane o rekordowej frekwencji, teraz wynosi ona ponad 54%. 

PKW podkreśla, że będzie mogła ogłosić oficjalne wyniki wyborów, gdy otrzyma wszystkie protokoły, zatwierdzone przez Terytorialne Komisje Wyborcze. Ma to nastąpić jutro lub w środę, najpóźniej w czwartek.

(IAR)

About The Author

Related posts