Polska rodzina na Rockaway straciła dorobek życia w 4 minuty – niedopałek papierosa przyczyną pożaru

Tragedia polskiej rodziny z Rockaway Park w Nowym Jorku – Pani Monika Wróblewski, jej mąż Krzysztof oraz dwójka ich dzieci: Julia (8 lat) i Kacper (5 lat) stracili wszystko – pamiątki rodzinne, zdjęcia, ubrania, meble… dorobek, który zgromadzili mieszkając w swoim mieszkaniu przez ostatnie siedem lat. Wszystko to za sprawą, najprawdopodobniej, niedopałku z papierosa, który ktoś wyrzucić musiał ze swojego mieszkania. Niedopałek wylądował na balkonie rodziny Wróblewskich, a wiatr, tak charakterystyczny dla położonej nad oceanem dzielnicy, uniemożliwił ugaszenie ognia, który pochłonął wszystko.

Mieszkanie, które zajmowali Państwo Wróblewscy, jest jednym z kilkudziesięciu, które znajdują się w 12-piętrowym bloku.

Policja i straż pożarna prowadzą śledztwo, ale pewne jest, że ogień pochodził z zewnątrz mieszkania. Bohaterką tragedii, jest córeczka Państwa Wróblewskich, która zachowała godną podziwu postawę! Co się wydarzyło, w rozmowie z Radio RAMPA, opowiada Pani Monika. Jaki jest stan rodziny, gdzie przebywają, jak rozwijała się sytuacja?

Posłuchajcie.

Zdjęcia: Monika Wróblewski

 

 

Mieszkanie Państwa Wróblewskich w zgliszczach

 

Pani Monika pracuje w NY Auxiliary Police (na zdjęciu z mężem i dziećmi)

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here