Polska spółka partnerem BAE Systems

Polska spółka partnerem BAE Systems
Świetne osiągnięcie polskiej firmy! Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne SA (jedna ze spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej) zawarło umowę o współpracy z amerykańskim gigantem BAE Systems.
 
Na czym ma polegać ta kooperacja? Chodzi o sprzęt do obsługi naziemnej polskiej floty samolotów bojowych F-16. W zakresie współpracy są szkolenia, dostawy części zamiennych oraz usługi inżynierskie. Zgodnie z komunikatem bezpośrednio z polskiej spółki, czas obowiązywania porozumienia ma wynosić 5 lat. Prace rozwojowe i produkcja będą mieć miejsce zarówno w zakładach Electronic Systems firmy BAE Systems w Stanach Zjednoczonych, jak też na terenie WCBKT SA w Warszawie. 
BAE Systems posiada m.in. przedstawicielstwo w Poznaniu, gdzie zatrudnia ponad 100 osób, opracowujących produkty i usługi z zakresu zarządzania ryzykiem, wykrywania oszustw oraz dotyczące tzw. obszarów zgodności (compliances).
 
Z kolei istniejące od 1968 r. Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno- Technologiczne, zatrudniające 150 pracowników, dzięki podpisanej umowie będzie mogło znacznie rozszerzyć swoją ofertę. “Pozwoli to spółce wykorzystać zakres usług Centrum Dostaw i Serwisu Sprzętu dla Statków Powietrznych, które stanie się integralną częścią WCBKT i zabezpieczy w pełni potrzeby polskich Sił Zbrojnych w obszarze naziemnej obsługi samolotów” – informuje warszawska firma.
 
T.

About The Author

Related posts