Polski Dzień w Dallas!

Reklama - Advertisement

4 listopada w University of Texas w Dallas, miejsce miał Dzień Polski! Inicjatywa zorganizowana przez wydział Naveen Jindal School of Management oraz Center for Global Business, okazała się sukcesem.

Konferencja organizowana każdego roku, ma na celu przybliżyć pozycję wybranego kraju w świecie. Wydarzenie ma uzmysłowić inwestorom, dlaczego w danym kraju warto inwestować. Ponadto, jest to świetna okazja aby przedstawić tradycje danego kraju oraz jego kulturę.

W tym roku, uwaga skupiona została na Polsce, a tym samym zaproszono gości, którzy najlepiej przedstawią sylwetkę naszego kraju – z Nowego Jorku przybyła m.in. Konsul Sabina Klimek, szefowa sekcji Trade and Investment, polskiego konsulatu w NY.

“To ogromna dla mnie przyjemność móc współpracować z prof. Hubertem Zydorkiem – Dyrektorem Studiów Biznesowych w Centrum Globalnego Biznesu, z Naveen Jindal School of Management, The University of Texas at Dallas,” powiedziała Pani Konsul. “Bardzo się cieszę, że pan Profesor podjął się takiego zadania i zorganizował Polski Dzień na Uniwersytecie. Polonia w Teksasie, chociaż nie tak liczna jak w Nowym Jorku, czy Chicago, to bardzo prężna, reprezentująca ciekawe branże i współpracująca ze sobą. Dla mnie niezwykle istotny jest fakt, że możemy w kolejnych stanach rozpocząć promocję polskiego biznesu i współpracę z amerykańskimi firmami. Poland Day in Dallas było bardzo udanym wydarzeniem, sala była pełna ludzi, studentów, profesorów, a także amerykańskich firm, które są obecne w Polsce, oraz tych, które widzą możliwości współpracy z naszym krajem. Już dzisiaj rozmawialiśmy o kolejnych konferencjach, które mamy zamiar zrobić z Uniwersytetem. Jestem pełna nadziei na kolejne, wspólne wydarzenia,” dodała Konsul.

Regina Wypych, Polka mieszkająca w Dallas oraz uczestniczka spotkania, dumna jest z tego jak Polonia w Teksasie potrafiła się zjednoczyć, aby przedstawić Polskę w jak najlepszym świetle. “To seminarium pomogło jego uczestnikom oraz liderom biznesów lokalnych, zrozumieć polską kulturę oraz to, w jakim kierunku rozwija się Polska – jakie istnieją w niej możliwości biznesowe,” powiedziała Regina, która jest również autorką zdjęć poniżej. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here