Polski MSZ potwierdza śmierć dwojga turystów w Grecji

Reklama - Advertisement

74 osoby zginęły w pożarach we wschodniej Attyce – przekazała grecka straż pożarna. Wśród ofiar jest dwoje Polaków, matka i syn. Kobieta była razem z mężem i dziećmi na wakacjach w Attyce. Mąż i drugi syn przeżyli. Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze apeluje, by Polacy przebywający w Grecji zachowali szczególną ostrożność, śledzili informacje lokalnych służb i stosowali się do poleceń służb porządkowych. 

Do Grecji pojadą dwa zespoły Państwowej Straży Pożarnej, aby walczyć z szalejącymi tam pożarami. Poinformował o tym na Twitterze Andrzej Duda. Prezydent złożył kondolencje też rodzinom i bliskim dwojga Polaków, którzy zginęli. 

Lokalne władze obawiają się, że liczba ofiar może się zwiększyć. Ponad 188 osób zostało rannych, w tym ponad 20 dzieci. Najgorsza sytuacja panuje w okolicy miejscowości Mati, we wschodniej Attyce. Premier Grecji Aleksis Tsipras ogłosił 3-dniową żałobę narodową.

Posłuchajcie:

 


 

 

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here