Polski sędzia Szymon Marciniak będzie sędziował finał Mundialu

Reklama - Advertisement

Szymon Marciniak poprowadzi finał mistrzostw świata w Katarze, w którym zmierzą się Argentyna oraz Francja. To wielkie wyróżnienie dla polskiego sędziego.

Szymon Marciniak oraz asystujący mu Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz są jedną z dwunastu ekip sędziowskich, która pozostała w Katarze. Nasi arbitrzy prowadzili dotychczas dwa mecze tegorocznego mundialu. W fazie grupowej byli rozjemcami starcia Francji z Danią (2:1), a w 1/8 finału oddelegowano ich do starcia Argentyny z Australią (2:1).

Wyznaczenie Polaka do finału mistrzostw świata jest wielkim wyróżnieniem dla rodzimego futbolu. Wcześniej tylko jeden sędzia z naszego kraju brał udział w meczu takiej rangi. Michał Listkiewicz pracował, jako liniowy podczas finału mistrzostw świata 1990, gdy mierzyły się ze sobą RFN i Argentyna.

Zdjęcie: Wikipedia/Lech Gornik Roger Gor

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here