Przy największej choince w hali głównego terminala lotniska w Tampie, gdzie również stoi ogromny flaming, przez większość popołudni od 10 grudnia do Wigilii można posłuchać muzyki różnych wykonawców – od dzwonników po zespoły chóralne.

Wśród wykonawców jest również Miłosz Gąsior, utalentowany pianista z Pinellas County Centre for the Arts w Gibbs High School, u którego w wieku 2 lat zdiagnozowano ciężki autyzm. Swoje niesamowite zdolności muzyczne wykorzystuje do walki z chorobą i jest na dobrej drodze do ukończenia szkoły średniej w maju 2023 roku.

Jeśli ktoś wybiera się na Florydę w okresie przedświątecznym warto podejść do choinki i posłuchać muzyki Miłosza. 

Wywiad z mamą Miłosza, o jego pasji i talencie, został opublikowany w Radio RAMPA wcześniej w tym roku:

Pasja, drogą do niezależności. Miłosz Gąsior – “ASD Virtuoso”

Międzynarodowy port lotniczy Tampa w stanie Floryda został udekorowany na święta Bożego Narodzenia, wprowadzając światła, kolory i muzykę do swoich terminali, chcąc stworzyć wszystkim podróżnym świąteczny klimat. Prawie 200 wieńców i innych ozdobnych roślin zdobi ściany lotniska wraz z pięcioma choinkami, z których największa ma 18 stóp wysokości i została ustawiona na środku głównego terminala. 

Zdjęcia: Archiwum własne Miłosz Gąsior

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here