Pasja, drogą do niezależności. Miłosz Gąsior – “ASD Virtuoso”

Reklama - Advertisement

“Proszę sobie wyobrazić, że Pani dwulatek ma autyzm w stopniu umiarkowanym do ciężkiego. Proszę sobie wyobrazić, że psycholog szkolny powiedział, że IQ Pani pięciolatka wynosi zero.  Proszę sobie teraz wyobrazić, że 19-latek gra na pianinie przed publicznością – Chopina, Mozarta czy Bacha – ale wciąż nie może wybrać skarpetek.” W taki sposób rozpoczyna się email, nadesłany do Radio RAMPA przez mamę, 19-letniego Miłosza Gąsior. 

Miłosz mieszka na Florydzie i jest wybitnie utalentowanym pianistą. W wieku dwóch lat, zdiagnozowano u niego autyzm. W wieku siedmiu lat, Miłosz rozpoczął grę na pianinie. Dzięki pasji, oraz determinacji jego rodziców, dzisiaj Miłosz jest uczniem liceum muzycznego, w którym plasuje się w czołówce najlepszych uczniów. Jest pierwszym w historii swojej szkoły, muzykiem z autyzmem – jednym z tylko 17 uczniów nauki gry na pianinie w swojej szkole. 

Gościem Radio RAMPA jest mama Miłosza, Bożena Gąsior, która opowiada o swoim synu – o jego nauce i pasji, o drodze do opanowania i odkrycia talentu, a także, o wyzwaniach związanych z jego przyszłością. To bardzo ważna audycja, w której rodzina Miłosza nie tylko chce go przedstawić światu, ale również, dać motywację rodzicom, którzy wychowują dzieci zdiagnozowane z autyzmem. 

W audycji Radio RAMPA wysłuchacie również jak Miłosz gra na pianinie. Zapraszamy aby śledzić Miłosza w jego mediach społecznościowych – każda subskrypcja czy polubienie jego kanału na YouTube, sprawia, że ma on większą szansę na bycie zauważonym. (136) Milosz Gasior Defying Autism with Music – YouTube

Sprawdź stronę Miłosza: http://asdvirtuoso.org/

Zapraszamy do udostępniania wywiadu.

 


 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here