W obronie interesów Polonii i dobrego imienia Polski

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest Edward Wojciech Jeśman – prezes PASI, czyli Polish American Strategic Initiative. W wywiadzie dla Radio RAMPA, Edward Wojciech Jeśman mówi o akcjach podjętych przez organizację m.in. w obronie interesów i imienia Polaków w USA. Gość Radio RAMPA omawia kroki podjęte w sprawie zniesienia podwójnego opodatkowania emerytur, która to sprawa dotyczy polskich, i nie tylko, seniorów.

PASI wystosowało również sprzeciw, który poparło ponad 180 organizacji polonijnych w USA, w sprawie włączenia komiksu “Maus” Arta Spiegelmana do stałego kanonu nauczania w USA – w tym komiksie, mającym ukazać zagładę Żydów w trakcie Holocaustu, Polacy ukazani są jako Świnie, co wywołało wiele kontrowersji.  

Na koniec rozmowy, rozmówca Radio RAMPA mówi o liście skierowanym do amerykańskich władz, w sprawie alokacji pomocy finansowej dla uchodźców z Ukrainy w m.in. Polsce.

Zapraszamy. Więcej informacji o PASI: Polish American Strategic Initiative – Polish American Strategic Initiative (joinpasi.org)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here