Prezydent USA Joe Biden przyleci w piątek do Polski

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przyleci do Polski w piątek 25 marca – ogłosił oficjalnie Biały Dom. Podczas wizyty w Warszawie zaplanowano spotkanie bilateralne z prezydentem Andrzejem Dudą. Główne tematy rozmów to wojna na Ukrainie i spowodowany przez Rosję kryzys humanitarny.

Biały Dom poinformował, że Prezydent Biden uda się do Polski po spotkaniach w Brukseli z sojusznikami NATO, przywódcami G7 oraz Unii Europejskiej, podczas których będą omawiane międzynarodowe wysiłki na rzecz wsparcia Ukrainy i nałożenia na Rosję poważnych i bezprecedensowych kosztów, w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę.

Według ogłoszonego przez Biały Dom kalendarza, Prezydent Biden przybędzie do Warszawy w piątek wieczorem, a w sobotę spotka się z Prezydentem Andrzejem Dudą. “Prezydent omówi w jaki sposób Stany Zjednoczone, wraz z naszymi sojusznikami i partnerami, reagują na kryzys humanitarny i praw człowieka, który wywołała nieuzasadniona i niesprowokowana wojna Rosji z Ukrainą,” napisała w komunikacie rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. 

W podróż do Europy, Joe Biden wyruszy już w środę, 23 marca. Spotkania NATO, Rady Europejskiej i G7 odbędą się w czwartek, 24 marca. 

(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here