W wyniku burz śnieżnych, które przeszły przez Stany Zjednoczone, zginęły co najmniej 3 osoby. Ofiary śmiertelne to mieszkańcy stanu Luizjana – ośmioletni chłopiec, jego matka i 56-letnia kobieta, których domy zniszczyło tornado. Co najmniej 25 mieszkańców stanu zostało rannych.

Władze stanowe w Luizjanie ogłosiły stan wyjątkowy. Kapitan Leland Lasiter z miejscowości New Iberia szczególnie dotkniętej przez potężne opady śniegu mówi, że służby próbują dotrzeć do osób poszkodowanych przez żywioł.

“W tej chwili ratują ludzi uwięzionych w domach. Linie energetyczne zostały zerwane, ale mogą być nadal pod napięciem. Burze śnieżne zniszczyły w Luizjanie kilkadziesiąt domów”.

W środkowo-zachodnich stanach w wyniku śnieżycy zamknięte są drogi i szkoły. Pokrywa śnieżna ma w niektórych miejscach ponad metr grubości. Silny wiatr i intensywne opady śniegu zakłócają działanie lotnisk w regionie – ponad trzy tysiące lotów zostało opóźnionych, a ponad 150 – odwołanych.

Synoptycy przewidują, że intensywne opady śniegu będą się przesuwały na północ, obejmując rejony położone w okolicach Filadelfii, Nowego Jorku oraz Bostonu.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Wikipedia/TUBS

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here