Joe Biden za dołączeniem Unii Afrykańskiej do G20

Advertisement

Prezydent USA Joe Biden zadeklarował poparcie dla przyłączenia Unii Afrykańskiej do grupy G20 w charakterze stałego członka. Deklarację w tej sprawie złożył podczas odbywającego się w Waszyngtonie szczytu przywódców państw afrykańskich.

Prezydent USA powiedział, że Unia Afrykańska powinna zostać przyjęta do G20 jako stały członek.

“Mieszkańcy Afryki są niezbędnymi partnerami w osiąganiu postępu, który przynosi korzyści wszystkim, nie tylko Afryce i Stanom Zjednoczonym, ale całemu światu” – mówił.

Joe Biden dodał, że pandemia COVID-19, a następnie niesprowokowana wojna Rosji przeciwko Ukrainie wstrząsnęły światową gospodarką, wymazując wiele osiągnięć rozwojowych.

“Dlatego w ciągu najbliższych trzech lat, w ścisłej współpracy z Kongresem Stanów Zjednoczonych, planujemy przeznaczyć 55 miliardów dolarów dla Afryki na realizację wspólnych priorytetów i na wsparcie Agendy 2063” – mówił Biden.

Prezydent USA tłumaczył, że środki te zostaną przeznaczone na inwestycje “w ludzi Afryki, infrastrukturę Afryki, rolnictwo Afryki, system zdrowotny Afryki, bezpieczeństwo Afryki i wiele innych celów”.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here