Polski Wieczór z NJ Devils

Reklama - Advertisement

Dzień 26. lutego 2015 roku zapisze się w historii polonijnych wrażeń sportowych! To właśnie tego dnia, w hali Prudential w Newark, NJ odbył się Polski Wieczór z drużyną hokejową NJ Devils! Diabły zmierzyły się z kanadyjską drużyną Calgary Flames, i niestety przegrały 2:1.

Wynik jednak, chociaż zasmucił fanów, nie miał żadnego wpływu na ich humory. Wszyscy dumnie prezentowali barwy biało-czerwone i kibicowali drużynie z New Jersey. Dodatkową radość sprawiał fakt, że grający w NJ Devils z numerem 14, Adam Henrique, jest Polakiem z pochodzenia – jego mama Teresa, również przebywała na widowni.

W przerwach meczu, na scenie w Prudential, tradycyjną polską muzyką i tańcami, publiczności czas uświetnił zespół Polish-American Folk Dance Company. Nie zabrakło również loterii z nagrodami. Na ekranie głównym hali, wyświetlane były polskie hasła oraz film promujący Polskę.

Cała akcja służyła dobremu celowi – dochód z zakupu biletów ze specjalnym kodem POLSKA przeznaczony zostanie na pomoc 2,5-letniemu Filipkowi, który mieszka w Polsce i potrzebuje funduszy na zakupienie protez nóg i ręki. Akcja pomocy zorganizowana została przez Fundację Polonia for Kids.

Podczas Wieczoru Polskiego na stadionie pojawiło się ponad 850 Polaków, wśród nich Pani Konsul Generalna Urszula Gacek, Główny Marszałek Parady Pułaskiego 2015 Artur Dybanowski, bokserzy wagi ciężkiej Mariusz Wach i Adam Kownacki.

Organizatorami wieczoru była fundacja Polonia For Kids oraz Polish American Folk Dance Company. Głównym sponsorem była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here