Polskie uczelnie zabiegają o młodych Amerykanów polskiego pochodzenia

Reklama - Advertisement

W dniach 22 i 23 października w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyły  się Targi Polskich Uczelni Wyższych. Podczas targów można było zapoznać się z ofertą edukacyjną 14 najlepszych uczelni medycznych, technicznych oraz uniwersytetów w Polsce, były to:

 1. Warszawski Uniwersytet Medyczny
 2. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
 3. Uniwersytet Jagielloński
 4. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
 5. Uniwersytet Śląski w Katowicach
 6. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
 7. Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi
 8. Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie
 9. Uniwersytet Warszawski
 10. Uniwersytet Wrocławski
 11. Politechnika Śląska
 12. Collegium Civitas
 13. Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie
 14. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Konsul Stanisław Starnawski, jako gospodarz tegorocznych Targów Uczelni Wyższych podkreślił, że polskie uczelnie są konkurencyjne i programowo i cenowo.

Łukasz Gazór – Kierownik Zespołu Komunikacji w Biurze Komunikacji i Promocji Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej opowiedział o stypendium generała Andersa dla najzdolniejszej młodzieży polskiego pochodzenia.

Reprezentanci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Civitas w Warszawie oraz Uniwersytet Medyczny w Poznaniu opowiedzieli o różnych możliwościach studiowania w Polsce, o warunkach rekrutacji, ofertach programowych uczelni, wysokości czesnego i zasadach nostryfikowania polskich dyplomów, a także nawiązanej współpracy z amerykańskimi uczelniami. 

Targi Polskich Uczelni w Nowym Jorku zorganizowane zostały przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku oraz Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Zapraszamy do wysłuchania relacji audio z Targów.

 

         

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here