NYC DOT, Biuro Burmistrza ds. Imigrantów i Biuro Burmistrza Spraw Międzynarodowych ogłaszają przywrócenie medalionów narodowych wzdłuż Avenue of the Americas.

Zainstalowane ponad 60 lat temu jako symbol nadziei i jedności na świecie, medaliony popadły w ruinę, pozostało tylko 18 oryginalnych medalionów.

Pod Administracją Adamsa stworzenie nowego, bezpiecznego i nowoczesnego oznakowania wzdłuż Szóstej Alei było priorytetem.

„Nowy Jork został zbudowany przez imigrantów, dlatego ważne jest, abyśmy rozpoznali i zachowali wszystkie symboliczne ikony, które reprezentują niesamowitą różnorodność naszych społeczności” – powiedział komisarz DOT Ydanis Rodriguez. „Oprócz mieszkańców miasta pragnę podziękować przywódcom dumnych narodów naszej półkuli, z których niektórzy uczestniczyli w wydarzeniach organizowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, tylko po to, by zostać powitani przez rozpadające się znaki ich krajów wzdłuż jednej z głównych alei Manhattanu. Świętując miesiąc dziedzictwa latynoskiego, dajemy mieszkańcom tych krajów — zarówno mieszkańcom, jak i gościom — szacunek i honor, na który zasłużyli. Dziękuję także i pozdrawiam przywódców burmistrza Erica Adamsa: kiedy polecił nam „ załatwić sprawy”, to właśnie miał na myśli!”.

Zdjęcie: NYC DOT

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here