Polsko-Słowiańska Federalna Unia ma już 2 miliardy w aktywach

Advertisement

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przekroczyła kolejny próg. Według danych na koniec maja br. aktywa po raz pierwszy osiągnęły dwa miliardy dolarów. To kolejny dowód na dynamiczny rozwój PSFCU, największej etnicznej unii kredytowej w Stanach Zjednoczonych, posiadającej także nieoficjalny tytuł największej, polskiej instytucji finansowej poza granicami Polski.

„Zaczynaliśmy ponad 42 lata temu od jednego stolika na stołówce dla imigrantów z Polski w zaniedbanej wówczas nowojorskiej dzielnicy Greenpoint. Po jedenastu latach otworzyliśmy drugi oddział, w stanie New Jersey. Dzisiaj mamy 19 oddziałów w czterech stanach i obsługujemy 135 tys. osób, Członków PSFCU i ich rodzin. To wszystko nie byłoby możliwe bez lojalności i zaufania Członków Naszej Unii – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU, Bogdan Chmielewski.

Przekroczenie granicy 2 mld dolarów było możliwe dzięki bardzo dobrym wynikom PSFCU w ostatnich latach. W roku fiskalnym 2018 r. zysk netto Naszej Unii wyniósł 15,05 miliona dolarów i był najwyższym rocznym zyskiem netto w dotychczasowej historii naszej instytucji. Wraz z rozwojem stale zwiększa się liczba Członków Naszej Unii: na jesieni Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przekroczy kolejny próg, 100 tysięcy Członków PSFCU.

O tym co dokładnie oznacza fakt, że PSFCU przekroczyło 2 miliardy w aktywach, Radio RAMPA rozmawiało z dyrektorem wykonawczym Naszej Unii Bogdanem Chmielewskim:

 

Powstała w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie Nasza Unia obsługuje obecnie 135 tysięcy osób (Członków i ich rodzin). PSFCU ma 19 oddziałów: siedem w Nowym Jorku, sześć w stanie New Jersey, pięć w okolicach Chicago (stan Illinois) oraz jeden w Pensylwanii. Na jesieni będzie otwarty 20. oddział – w Orland Park, IL.

Źródło: NaszaUnia.com / RadioRAMPA

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here