Pomnik Katyński w Jersey City ogrodzony

Reklama - Advertisement

Pomnik Katyński w Jersey City jest otoczony ogrodzeniem. Zgodnie z informacjami zamieszczonym przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku na Twitterze, ogrodzenie jest tymczasowe, a “Pomnik jest dostępny jedynie od strony rzeki.” Jak podaje Konsulat, placówka poprosiła “władze miasta o informację jak długo potrwają utrudnienia w dostępie do Pomnika.”

Czytaj dalej poniżej…

 


 

Radio RAMPA dzwoniło do urzędu miasta Jersey City w piątek, gdzie przedstawicielka Residents’ Department – która przedstawiła się jako Kim – powiedziała, że nie może ustalić przyczyn ogrodzenia, a sytuację wokół pomnika określiła jako “pending” i zależną od Rady Miasta. Nie była w stanie sprecyzować co ma oznaczać określenie “pending” i skierowała Radio RAMPA do kontakty z biurem burmistrza. Przedstawiciel biura burmistrza Stevena Fulopa, poinformował nas przez telefon, że burmistrz nie jest obecny i że zapytanie w sprawie należy kierować do President Rady Miasta Jersey City – JOYCE E. WATTERMAN. Radio RAMPA dokonało próby kontaktu z Watterman w piątek, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi do momentu publikacji tego artykułu. 

Zobacz też:

New Jersey: Pomnik Katyński zostanie na dotychczasowym miejscu

 

Zdjęcie: Konsulat Generalny RP w NYC/Twitter

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here