Pomoc dla dzieci osieroconych w tragedii na Staten Island

Zdjęcie: GoFundMe/Facebook. Iwona Pawliszyn z dziećmi
Reklama - Advertisement

Julia, 9 lat, Daniel, 13 lat i Nicole, 18 lat – czyli rodzeństwo Pawliszyn, które osierocone zostało w sobotę, potrzebuje naszej pomocy.

W sobotę, w domu rodziny na Staten Island odkryto ciało 43-letniej Iwony Pawliszyn. Została ona zamordowana przez swojego męża, Pawła Pawliszyn. Mężczyzna popełnił samobójstwo. Para osierociła trójkę dzieci. (Czytaj: http://radiorampa.com/tragedia-na-staten-island-nie-zyje-polka-trojka-dzieci-bez-rodzicow/)

W oryginalnym artykule, napisaliśmy, że według udzielonych nam informacji, ś.p. Iwona Pawliszyn nie ma w USA rodziny. Po publikacji artykułu zgłosiła się do nas Pani Magda Bulicz, kuzynka Iwony, również mieszkająca na Staten Island. Pani Iwona Pawliszyn miała w stanach rodzinę: dwie kuzynki, kuzyna i ciocię. Druga kuzynka Iwony, która prosiła o nieujawnianie jej tożsamości, mieszka w NJ i to pod jej opieką są obecnie i pozostać mają dzieci. Pogrzeb Iwony odbyć ma się w najbliższym czasie, jak tylko do USA przybędą rodzice zmarłej, z Polski. Życzeniem dzieci jest, aby mama pochowana została w USA.

Dzieci, jak można się spodziewać, nie przygotowane były na utratę obojga rodziców. Przed nimi i ich rodziną spore wyzwanie, również finansowe. Pani Magda Bulicz, kuzynka Iwony, założyła stronę GoFundMe. Jeżeli ktokolwiek z Was ma chęć wesprzeć rodzinę w trudnej chwili, może to zrobić tutaj:

https://www.gofundme.com/24h5r6rg

Funkcjonuje również druga strona GoFundMe, założona przez Agnieszkę Bubrowiecki, znajomą rodziny Pawliszyn (https://www.gofundme.com/24beykk).

Z udzielonych nam wiadomości wiemy, że dochód zebrany na obu kontach zostanie połączony i przekazany rodzinie. Zebrane pieniądze pomóc mają w pokryciu kosztów pogrzebu Iwony Pawliszyn, ale i stanowić mają wsparcie dla dzieci i ich opiekunów w nowej sytuacji.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here