Porozumienie w sprawie reformy prawa do posiadania broni w USA

Reklama - Advertisement

Grupa amerykańskich senatorów z partii demokratycznej i republikańskiej ogłosiła porozumienie w sprawie reformy prawa do posiadania broni. Jej celem jest zmniejszenie liczby masowych strzelanin poprzez ograniczenie dostępu do broni osobom potencjalnie niebezpiecznym.

Zawarte przez 10 demokratycznych i 10 republikańskich senatorów porozumienie przewiduje zwiększenie funduszy na programy zdrowia psychicznego i bezpieczeństwo w szkołach, a także wprowadza zachęty dla Stanów do wdrożenia przepisów tzw. czerwonej flagi, które przewidują możliwość czasowego odbierania broni osobom niebezpiecznym. Rozszerzona ma też zostać weryfikacja przeszłości osób, które nie ukończyły 21 lat, a chcą kupić broń. 

Uzgodnione pozorumienie nie przewiduje podniesienie z 18 do 21 lat minimalnego wieku uprawniającego do zakupu broni szturmowej, takiej jak karabiny AR15. Choć Demokraci postulowali takie rozwiazanie zabrakło poparcia ze strony Republikanów. Politycy partii republikańskiej nie zgodzili się również na całkowite zakazanie broni szturmowej oraz magazynków dużej pojemności, do czego wzywał Prezydent Biden.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here