Boomu turystycznego w te wakacje w Nowym Jorku nie będzie

Advertisement

Nowy Jork przygotowuje się do wakacyjnego sezonu. Jednak wbrew oczekiwaniom władz miasta, ze statystyk biur podróży wynika, że boomu turystycznego w tym roku znowu nie będzie.

Nowy Jork odstrasza turystów rosnącą falą przestępczości, narkomanii i cenami. Z policyjnych statystyk wynika, iż ta stolica świata znalazła sie w czołówce najbardziej niebezpiecznych, amerykańskich miast. 

Na dodatek władze metra informują, że nie są w stanie w tym roku zapewnić pasażerom bezpieczeństwa i apelują do Burmistrza o dodatkowe patrole policji. 

Z powodu pandemii zbankrutowało ponad 30% nowojorskich hoteli, a w tych które pozostały na sezon wakacyjny zarezerwowano na razie mniej niż połowę miejsc. Z informacji Nowojorskiego Centrum Turystycznego wynika, iż w tym roku chętniej niż zagraniczni turyści odwiedzą Nowy Jork Amerykanie, a to zagraniczni turyści przynosili miastu największe dochody. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here