Postrzelony nastolatek za pomyłkowe zadzwonienie do drzwi

This undated photo provided by Ben Crump Law shows Ralph Yarl, the teenager shot by a homeowner in Kansas City, Mo. (Ben Crump Law via AP)
Reklama - Advertisement

W czwartek w Kansas City w stanie Missouri 84-letni Andrew Lesterow postrzelił 16-letniego Ralpha Yarla.

Prokurator hrabstwa Clay, Zachary Thompson, wniósł dwa zarzuty karne przeciwko Andrew Lesterowi, który postrzelił Ralpha Yarla po tym, jak Yarl omyłkowo zadzwonił do drzwi Lestera, żeby odebrać swoich dwóch młodszych braci. Ralph Yarl na prośbę rodziców Yarla miał odebrać swoich braci z domu przy 115th Terrace, ale przez pomyłkę udał się na 115th Street.

Lester zeznał policji, że mieszka sam i około 10 p.m. kładł się do łóżka. Gdy usłyszał dzwonek do drzwi pomyślał, że ktoś się do niego włamuje, zabrał broń, podszedł do drzwi, gdzie zobaczył czarnego mężczyznę pociągającego za zewnętrzną klamkę drzwi i wtedy zaczął strzelać.

Prokurator Zachary Thompson powiedział na konferencji prasowej, że w czwartek wieczorem Andrew Lester dwukrotnie postrzelił 16-letniego Ralpha Yarla, który wraca do zdrowia w domu po wyjściu ze szpitala. 

Yarl to honorowy student i członek ogólnostanowego zespołu, jest klarnecistą basowym, który zdobył wyróżnienie Missouri All-State Band i który gra na kilku instrumentach w Metropolitan Youth Orchestra of Kansas City.

Wiceprezydent Kamala Harris napisała na Twitterze, że „żadne dziecko nie powinno nigdy żyć w strachu, że zostanie postrzelone za naciśnięcie niewłaściwego dzwonka do drzwi”.

Zdjęcie: senator Chris Larson/ Facebook

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here