Marsz Żywych w Oświęcimiu

Reklama - Advertisement

Około 10 tysięcy osób wzięło udział w Marszu Żywych w Oświęcimiu. Grupy młodzieży najpierw zwiedziły teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, a po godzinie 13.00 czasu polskiego wyruszyły w trzykilometrowy marsz drogą śmierci między obozem Auschwitz I, a Birkenau. Towarzyszyli im ocaleni od zagłady, prezydent Włoch i delegacje z kilkudziesięciu krajów – powiedziała jedna z organizatorek marszu Anna Rasińska.

“Marsz Żywych to przede wszystkim projekt edukacyjny pozwalający doświadczyć obecności w Miejscu Pamięci i spotkać się z byłymi więźniami” – dodała Anna Rasińska:

Motywem przewodnim tegorocznego Marszu Żywych jest uhonorowanie heroizmu Żydów podczas Zagłady. Odbywa się on 80 lat po wybuchu powstania w getcie warszawskim, w 75. rocznicę powstania Izraela i 35. rocznicę pierwszego marszu.
W ciągu ponad 30 lat organizacji Marszu Żywych trasę między byłymi obozami pokonało ponad 260 tysięcy osób w tym przedstawiciele władz z całego świata.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie Muzeum Auschwitz/Facebook

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here