Potrzeba pomocy, gotowość na poświęcenie – wywiad z agentem Homeland Security

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest Paul J. Schmick, dyrektor wykonawczy wydziału Homeland Security and Security Management w Long Island Business Institute, były agent Homeland Security w oddziale Transportation Security Administration.

Paul Schmick
Paul J. Schmick

Paul Schmick przez 10 lat pracował jako inżynier. Nie miał zamiaru zmieniać swojej kariery.

Po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku, z powodów personalnych, o których dowiecie się słuchając wywiadu, zdecydował się jednak na podjęcie pracy w departamencie bezpieczeństwa wewnętrznego. Takie personalne powody, dla wielu są czynnikiem decydującym, aby podjąć tę atrakcyjną, jednak wymagającą i momentami niebezpieczną pracę.

W dzisiejszych czasach, zadania pracownika służb wewnętrznych USA zaczynają się w sytuacjach kryzysowych, typu klęska żywiołowa; opierają się na zapewnianiu bezpieczeństwa na lotnisku i generalnie w środkach transportu, a kończą się na reagowaniu w przypadku najnowszych i najbardziej nieprzewidywalnych w tej chwili zagrożeń, takich jak terroryzm w sieci. Jak twierdzi nasz gość, to właśnie zagrożenie z internetu będzie najbardziej realną przyczyną trzeciej wojny światowej.

Kto może pracować w Homeland Security i jakie są wymagania? Jaka przyszłość czeka pracownika służb bezpieczeństwa wewnętrznego? Na czym polega szkolenie i jak przygotować się do zawodu? Posłuchajcie.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here