Pożar magazynu chemicznego w Passaic

Advertisement

Straż pożarna opanowała pożar magazynu chemicznego w Passaic, NJ. Burmistrz miasta, Hector Lora, powiedział, że ogień udało się zahamować zanim dosięgnął głównego zakładu chemicznego gdzie składowany był chlor – dzięki temu nie doszlo do jeszcze większej tragedii.

Lora powiedział, że pożar zagrażał dwóm strukturom, z których w jednej produkuje się meble, a w drugiej, chlor do basenów. Department of Environmental Protection oświadczyło, że powietrze jest zdatne do oddychania, ponieważ sytuację udało się w porę opanować. W środku magazynu przebywał  tylko jeden strażnik, któremu nic się nie stało. Jednen strażak został lekko ranny.

Pożar wybuchł w piątek około 8:30 wieczorem w magazynie firmy QualCo Incorporated przy 225 Passaic Street, w okolicach Route 21 i Passaic River. Unoszący się czarny dym widać było na kilka mil. Władze miasta Nowy Jork potwierdziły, że swąd z pożaru, odczuwalny był nawet w mieście. Struktura, w której zaczął się pożar, została praktycznie całkowicie zniszczona.

Początkowo, wystosowane zostało ostrzeżenie dla mieszkańców okolicznych domów – radzono aby zamykać okna i przygotować się do ewentualnej ewakuacji. DEP w sobotę uspokoiło jednak mieszkańców, że mogą oni już wyjść z domów, a powietrze zdatne jest do oddychania.

Wideo do Radio RAMPA nadesłał DjPiotr z VOX Polonia:

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here