Pożegnanie lata w kowbojskim stylu na Maspeth

Reklama - Advertisement

Dwa dni zabawy, spotkania ze sztuką i muzyką taneczną; farma zwierząt, przejażdzki konne i elementy dzikiego zachodu – tak podsumować można dwudniowy festiwal kultury polskiej – Pożegnanie Lata – na Maspeth.

Niegdyś w formie dwóch odrębnych imprez, teraz, w formie weekendowego wydarzenia, Festiwal Kultury Polskiej odbył się po raz 21. na placu przy parafii św. Krzyża. W dzielnicy, którą licznie zamieszkują Polacy, to właśnie ten festiwal słynie z okazji do spotkania i zabawy w ostatnie dni odchodzącego lata.

Dzieci nie tylko miały okazję poskakać na dmuchanych trampolinach czy zrobić sobie malunek na twarzy, ale miały wyjątkową okazję aby pojeździć na kucyku czy też nakarmić zwierzątka, takie jak kozy, lamy i owce. Każdy kto mógł, przebrał się za kowboja, jako, że tematem przewodnim był właśnie styl Dzikiego Zachodu. W dobrze zaopatrzonym saloonie, można było nabyć dobre jedzenie i niezastąpione, polskie piwo.

Festiwalowi towarzyszył również wernisaż sztuki: prace plastyczne dzieci zachwycały swoją oryginalnością i wykonaniem. Młodzież wykazała się również wokalnie – karaoke z udziałem najmłodszych uczestników pokazało, że w Polonii wzrastają dobrze zapowiadające się talenty.  Dzieci za swoje umiejętności plastyczne i muzyczne ostały nagrodzone przez bony pieniężne ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową, która była głównym sponsorem wydarzenia.

Zobaczcie relację wideo z wydarzenia!

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here